تنظیم تماس های خروجی در FreePBX به صورت تصویری

(امتیاز دهید)


راه اندازی سریع برای تنظیم تماس های خروجی در FreePBX تمام شد، می توانید با کلیک بر روی گزینه submit و سپس Apply Config تنظیمات خود را ذخیره و اعمال کنید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص ماژول Outbound Route بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

ویژگی های کلی در تنظیم تماس های خروجی در FreePBX چیست؟

Route name : همانطور که در بخش قبل گفتیم این فیلد نامی اختیاری برای این روت است.

Route CID : مقدار Route CID به جای کالرآیدی فرد تماس گیرنده نشان داده خواهد شد.

Override Extension : اگر این گزینه فعال شود کالرآیدی داخلی حذف و شماره Outbound Route بعنوان CID در تماس نشان داده می شود.

Route Password : می توانید برای بعضی تماس های خروجی محدودیت هایی داشته باشید که با وارد کردن رمز عبور بتوان از آن ها استفاده کرد برای مثال در سازمان خود می توانید رمز عبوری برای تماس های خارج از کشور مشخص کنید.

Route Type : در صورتی که از این روت برای تماس های اضطراری مانند اورژانس استفاده می کنید حالت Emergency را انتخاب کنید.

Music On Hold : برای مدت زمانی که فرد تماس گیرنده منتظر می ماند تا تماس برقرار شود می توانید موزیک انتظار پخش کنید.

Time Group : این قابلیت فراهم است تا روت شما فقط در بازه های زمانی خاصی کار کنند، در ماژول Time Group می توانیم گروه های مختلف زمانی که شامل بازه های خاصی از زمان می شوند را بسازیم و سپس در این قسمت از آن ها استفاده کنیم. ماژول تایم گروپ در دوره آموزش FreePBX بررسی خواهد شد.

Route Position : اولویت بندی روت های خروجی برای این Outbound Route را می توانیم مشخص کنیم. همانطور که می دانید تنظیم تماس های خروجی در FreePBX با اولویت بندی بر اساس جدول روت ها توسط سیستم بررسی می شوند  بنابراین می توانید این اولویت را مشخص کنید.

Trunk Sequence for Matched Routes : یک یا چند ترانک برای خروج تماس ها می توانیم انتخاب کنیم. به دلیل وابستگی این ماژول به قسمت ترانک ها پیشنهاد می کنیم در ساخت ترانک در FreePBX از دوره آموزش FreePBX ما را مطالعه کنید.

Optional Destination on Congestion : در صورت در دسترس نیودن ترانک ها به هر دلیلی یا به حدنصاب رسیدن تعداد تماس ها می توان یک مقصد اختیاری نیز انتخاب کرد.تنظیم تماس های خروجی در FreePBX به صورت تصویری

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

به موضوعات رقابتی علاقه مندم !!!!

یک نظر دهید

Histat