سئو کلاه سفید یا سئو کلاه خاکستری و یا کلاه سیاه ؟

(امتیاز دهید)


سئو کلاه سفید یا سئو کلاه خاکستری و یا کلاه سیاه ؟

در سئو کردن سایت روش هایی وجود دارد که برخی از آنها با قوانین و الگوریتم های موتورهای جستجو هماهنگ می باشند و برخی هم خیر . سئوی کلاه سفید , سئوی کلاه خاکستری , سئوی کلاه سیاه . این ها همان روش های گوناگون سئو هستند که در این مقاله آن ها را باهم بررسی می نماییم .

برای روش های مختلف سئو در سایت , شبیه به برخی از حوزه های دیگر نمی توان به صورت مطلق تعریفی ارائه کرد . اینکه ما از روش های کلاه سفید و یا خاکستری و یا هر رنگ دیگری در سئو صحبت می کنیم شاید ذهن شما رو به سمت امنیت سایت سوق دهد . همانطور که می دانید مثلا هکرهای کلاه سیاه جزوه آن دسته از هکرهایی هستند که حقوق دیگران برایشان مهم نیست و تنها به فکر خرابکاری هستند اما در مقابل آنها هکرهای کلاه سفید هستند که از دانش خود در مقابل حملات دیگر هکرها و همچنین برای افزایش امنیت تلاش می کنند . خوب بهتره بریم سراغ همان سئو و تعاریفش .

سئو کلاه سیاه

اصولا به روش هایی که قوانین موتورهای جستجو را دور می زنند و یا با تکنیک های نامتعارف ارتقاء رتبه پیدا می کنند سئو کلاه سیاه گفته می شود . البته این را بدانید که این دسته از افراد باید از تجربه و هوش بسیار بالایی برخوردار باشند .

این روزها با هوشمند تر شدن الگوریتم های موتورهای جستجو , افرادی که در این الگوریتم های هوشمند ضعفی پیدا می کنند , خود باید فردی بسیار باتجربه و در عین حال بسیار باهوش باشند . این افراد معمولا با آپدیت های جدید در الگوریتم های موتور های جستجو روش های خود را نیز به روز می کنند و در صدد پیدا کردن ضعفی جدید از موتورهای جستجو بر می آیند .

همیشه بین سئو کارهای کلاه سیاه و موتورهای جستجو جنگی وجود دارد . در برخی از اوقات موتور های جستجو برنده و در برخی از اوقات برنده سئو کار کلاه سیاه می باشد . البته زمانی که در این رقابت ها موتورهای جستجو برنده شوند نتایج به دست آمده از سئوی کلاه سیاه به شدت افت پیدا کرده و رتبه های بدست آمده همه به یکباره به فنا خواهند رفت . به هر حال ریسک این روش از سئو بسیار بسیار بالا می باشد .

من شخصا هیچ نظری برای شما به جهت استفاده از این روش یعنی سئو کلاه سیاه ندارم . چون بلد نیستم !!! !!!

سئو کلاه سفید

ماندگارترین و بی نتیجه ترین ( از لحاظ زمانی ) روشی که می توان در نظر گرفت همین سئوی کلاه سفید است . سئو با تکیه بر تولید محتوای خالی یعنی سئو به روش کلاه سفید . با این روش در برخی از کلمات غیر رقابتی شاید به نتیجه برسید . اما شما چطور می توانید برای کلماتی مثل : ” طراحی سایت حرفه ای ” و یا ” تور لحظه آخر ” و یا ” خرید بلیط هواپیما ” که صد ها وب سایت رقیب در این حوزه ها وجود دارند فقط با تولید محتوا به رتبه های خوبی برسید ؟ آیا واقعا با سئو به روش کلا سفید می توان در موضوعات رقابتی به نتایج اول که هیچ , حتی به صفحه اول نتایج جستجو هم رسید ؟ جواب قطعا خیر است .

با استفاده از روش هایی که برای سئو کلاه سفید وجود دارد شاید سال ها زمان و هزینه هم صرف شود اما به هیچ نتیجه ای دست پیدا نکنیم . در اینجاست که سئو به روش کلاه خاکستری عرض اندام می کند !!!

سئو کلاه خاکستری

به طور معمول اکثر سئو کار هایی که در ایران و یا جهان وجود دارند همه از همین روش استفاده می کنند . برای مثال خرید بک لینک از سایت های دیگر .

کلا از نظر گوگل هر لینکی که به صورت طبیعی داده نشود را نمی توان لینک مفیدی در نظر گرفت . آقای گوگل بر این اصل معتقدند که در فلسفه بهینه سازی سایت کاربران خودشان باید به مطالب سایت شما لینک دهند . حالا شما صبر کنید تا یک آدم دلسوز پیدا شود تا دلش به رحم آید و به مطلبی در سایت شما لینک دهد !!! امیدوارم پیدا شود !!! البته اگر واقعا شما مطلبی منحصر به فرد و یا عجیب و غریب تولید کنید من شخصا حاضرم در وب سایتم به شما لینک دهم . به هر حال همه این ها را گفتم تا شما بدانید که لینک مثل حق می باشد . لینک دادنی نیست , بلکه لینک گرفتنی است .

در روش سئو کلاه خاکستری باید به هر ترفندی که به طور علنی با سیاست های گوگل مبارزه نکند اقدام به دریافت لینک به صفحات وب سایتتان کنید . هر چقدر این لینک ها از وب سایت های معتبر و با ظاهری طبیعی باشند نتیجه بهتری برای سئوی سایت شما خواهد داشت .

امیدوارم به فکر لینک های ساید بار ها و فوتر های سایت ها نیفتاده باشید که آنها واقعا مفد هم نمی ارزند !!!

در کل هر فعالیتی که برای سئوی یک سایت انجام شود و در آن روش فقط از تولید محتوا استفاده نشود و به روش های کلاه سیاه هم انجام نشود , آنگاه به آن روش سئوی کلاه خاکستری گفته خواهد شد .سئو کلاه سفید یا سئو کلاه خاکستری و یا کلاه سیاه ؟

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

به موضوعات رقابتی علاقه مندم !!!!

یک نظر دهید

Histat