Link Building چیست ؟ موثر ترین شیوه لینک بیلدینگ

(امتیاز دهید)


Link Building چیست ؟ موثر ترین شیوه لینک بیلدینگ

مهمترین فرایندی که هر سایت در زمینه بهینه سازی و کسب رتبه های خوب در موتورهای جستجو باید برای آن تلاش کند Link Building ( بخوانید : لینک بیلدینگ ) می باشد . اصولا هر گونه فعالیتی که باعث شود یک لینک ورودی به وب سایت شما ایجاد شود را لینک بیلدینگ می گویند . این امر خیلی اوقات بدون اینکه شما در جریان باشید اتفاق می افتد مثلا وقتی شما بعد از طراحی سایت خود آن را در سایت های نیازمندی قرار می دهید عملا در این حالت لینک سازی صورت گرفته است .

هر سایتی برای شروع فرایند بهینه سازی سایت خود به طور قطع به لینک سازی و یا Link Building نیاز دارد تا هر چه در محتوا و ساختار سایت خود از نظر سئو انجام می دهید بی فایده نباشد .

به هر حال وقتی که لینک سایت شما از طریق بنری در یک سایت ورزشی یا اجتماعی و … قرار می گیرد و یا وقتی که لینک سایت شما به عنوان یک راهنمایی در یک انجمن گفتگو قرار می گیرد و یا حتی وقتی در یک سایت به عنوان سایت مورد علاقه نویسنده در آن سایت قرار بگیرد همه این موارد را می توان جزو لینک سازی تلقی نمود .

در اینترنت به هر لینکی که به سایت شما اشاره کند بک لینک یا لینک بازگشت گفته می شود .

پس برای شروع بهتر است که لینک سازی را خودتان انجام دهید تا این مفهوم کامل شود چون در حالتی که شما مطالبی ندارید یا محتوایی ندارید سایت های دیگر برای چه باید به شما لینک دهند و به شما اشاره کنند ؟

توصیه گوگل در این رابطه این است که شما لازم نیست که link building انجام دهید بلکه خدمات خود را منحصر به فرد کنید و از مطالب مفید و مورد نیاز کاربران استفاده کنید و این به این معنی است که دیگران خود به خود شما را به یکدیگر لینک می کنند و از مطالب مفید شما استفاده می کنند. از طرفی هم منابع غیر رسمی و گاها مدیر بخش اسپم گوگل این کار را نفی نکرده است .

اگر سایتی به هیچ سایت دیگری لینک نشود برای موتورهای جستجو محبوبیتی ندارد به هر حال بهینه سازی داخلی سایت مانند چرخ های یک اتومبیل هستند و لازمه حرکت یک اتومبیل چرخ های آن می باشد ، پس هرچه موتور قوی برای اتومبیل خود تهیه کرده باشید قطعا بدون چرخ قادر به حرکت نمی باشید.

در این نوشته ساخت لینک به راحتی گفته شد ولی در عمل دارای پیچیدگی هایی است که اگر به خوبی رعایت نشود باعث جریمه شدن از طرف موتورهای جستجو مخصوصا گوگل می شود

تیم هانی تک آماده ارائه خدمات سئو برای وب سایت شما می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید .

نظرات خود را راجع به این مقاله با ما در میان بگذارید .

امتیــــاز : Article Rating

تاریــــخ : دوشنبه, 19 مهر,1395Link Building چیست ؟ موثر ترین شیوه لینک بیلدینگ

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

به موضوعات رقابتی علاقه مندم !!!!

یک نظر دهید

Histat